Yazılar

Samsung, Rusya’ya ürün sevkiyatını durdurdu

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Samsung’un tüm ürünlerinin Rusya’ya sevkiyatını askıya aldığını duyurdu. İsmi açıklanmayan bir Samsung temsilcisinden Samsung’un genel PR e-posta adresi aracılığıyla yapılan açıklamada, “Mevcut jeopolitik gelişmeler nedeniyle Rusya’ya yapılan sevkiyatlar askıya alındı” ifadesi yer alıyor. “Bir sonraki adımlarımızı belirlemek için bu karmaşık durumu aktif olarak izlemeye devam ediyoruz.”

Bir kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, Samsung’un süspansiyonu “çiplerden akıllı telefonlara ve tüketici elektroniğine” kadar çeşitli ürünleri içeriyor.


Samsung ayrıca insani yardım çabalarına bağışta bulunuyor. Şirket, “Düşüncelerimiz etkilenen herkesle birlikte ve önceliğimiz tüm çalışanlarımızın ve ailelerinin güvenliğini sağlamak” dedi. “Mülteciler için yardım da dahil olmak üzere bölgedeki insani çabaları aktif olarak desteklemeyi planlıyoruz. Bu amaçla, 1 milyon doları tüketici elektroniği ürünleri olmak üzere 6 milyon dolar bağışta bulunmanın yanı sıra çalışanlarımızdan gelen gönüllü bağışlar da var.”

Samsung, Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ürünlerinin Rusya’da yeni satışlarını engelleyen en son teknoloji satıcısıdır. En son duyduğumuz Güney Kore merkezli Samsung, bazı ihracat kısıtlamalarına rağmen Rusya’ya teknoloji göndermeye devam edebilirdi, ancak belki de şirket sevkiyatları durdurma kararını kendi verdi.

Apple, FIFA geliştiricisi EA ve Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, Rusya’daki tüm satışları durdurdu ve Microsoft ayrıca ülkede “Rusya’daki tüm yeni Microsoft ürün ve hizmet satışlarını” askıya aldığını duyurdu.

Google, Rusya’daki tüm reklam satışlarını durdurdu, Reddit, site genelinde Rus devlet destekli medyaya bağlantıları yasakladı, Facebook, Rus devlet medyasını küresel olarak önermeyi bıraktı ve Twitter, Rusya ve Ukrayna’daki reklamları duraklattı. Ancak Rusya, Twitter’ı kısmak ve ülkede Facebook’u tamamen engellemek için bazılarını geri itti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu