Yazılar

Street Fighter 6, Capcom Pro Tour Finallerinde Duyuruldu

Yeni oyun için bir teaser fragmanımız var, ama daha fazlası yok.

Pek çok söylenti ve spekülasyondan sonra Street Fighter 6 resmiyet kazandı. İkonik dövüş oyunu serisinin en son yinelemesi Pazar günü Capcom Pro Tour Street Fighter 5 turnuvasından sonra duyuruldu. Capcom, Pro Tour finalinde sona eren web sitesine gizemli bir geri sayım sayacı yerleştirdikten sonra, hayranlar geçtiğimiz hafta Street Fighter 6 haberlerini bekliyorlardı.

Street Fighter 6 teaser’ında, Ryu ve Luke arasında bir bakış vardı, ikincisi Street Fighter V’de tanıtıldı. Bu yılın yazında daha fazla haber geleceğine söz vermesine rağmen, herhangi bir konsol veya çıkış penceresi açıklanmadı. Aşağıda tam halini görebilirsiniz.

Serideki son büyük oyun, 2016’da piyasaya sürülen Street Fighter 5’ti. Her Street Fighter oyununda olduğu gibi, Capcom yeni karakterler, aşamalar ve oynanış ince ayarları ekleyerek birkaç kez güncelledi, ardından 2018 ve 2020’de Arcade ve Champion Sürümleri gelecek. .

Birkaç Darkstalkers ve Street Fighter oyunu da dahil olmak üzere klasik Capcom dövüş oyunlarının bir antolojisi olan Capcom Fighting Collection ile birlikte duyuruldu.

Street Fighter 6, PS5/Xbox Series X döneminde piyasaya sürülen ilk büyük dövüş oyunudur ve Tekken ve Mortal Kombat’ın arkasındaki geliştiriciler henüz mevcut nesil konsollar için sıfırdan inşa edilen oyunlar için herhangi bir plan açıklamamıştır.

Pro Tour turnuvasını finalde Street Fighter efsanesi Diago Umehara’yı mağlup eden Kawano Chan kazandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu