Yazılar

Dünyanın en büyük Elektrikli Araç şirketinin başkanı Elon Musk, şimdi daha fazla petrol ve gaza ihtiyacımız olduğunu söylüyor

Tesla ve Tesla Solar’ın varlığını temelde gaz yakan arabalar, petrol ve kömürle rekabet etmeye adayan ve kısaca 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşan ve geçen yıl yaklaşık 1 milyon EV(Elektrikli Araç) teslim eden Elon Musk, şimdi halka açık. artan petrol ve gaz üretimi lehine.

Cuma günü geç saatlerde tweet attı:

Bunu söylemekten nefret ediyorum ama hemen petrol ve gaz üretimini artırmamız gerekiyor.

Olağanüstü zamanlar olağanüstü önlemler gerektirir.

“Açıkçası, bu Tesla’yı olumsuz etkiler, ancak sürdürülebilir enerji çözümleri, Rusya’nın petrol ve gaz ihracatını telafi etmek için anında tepki veremez,” diye ekledi dokuz dakika sonra bir tweet’te. Muhtemelen dünyanın Rus boru hatlarına olan kayda değer bağımlılığına atıfta bulunuyor – bu bağımlılık, birçok hükümetin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’ya yaptırım uygulamaktan alıkoymadı, ancak özellikle Avrupa’da artan enerji fiyatlarına ilişkin korkuları ateşledi.

Musk’ın Twitter’da bir şeyler paylaştığında sadece saçmalık mı, trollük mü yapıyor yoksa planları gerçekten uygulamaya mı koyduğunu söylemek her zaman zordur, ancak inanılmaz derecede etkili olduğu inkar edilemez ve 76 milyon takipçisinin çoğu şaka yaparken bile onu ciddiye alıyor.

Musk’ın planları için petrol ve gazın da önemli olmadığı gibi değil. Geçen yıl, SpaceX’inin Teksas’taki Starship tesislerinin yakınındaki karada doğal gaz için nasıl sondaj yapmak istediğini bildirmiştik. Elektrik, Musk’ın roketlerini yerden kaldırmaz.

Musk geçen yıl bir podcast’te Joe Rogan’a “Petrol ve gaz endüstrisini şeytanlaştırma taraftarı değilim” dedi. “Fosil yakıtları uzun süre yakmamız gerekecek. Soru, sürdürülebilir bir enerji geleceğine ne oranda geçeceğimizdir?”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu