Yazılar

Netflix, Rusya’daki hizmetlerini kapatıyor

Netflix, Variety tarafından ilk olarak bildirildiği üzere, ülkenin Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’daki hizmetlerini askıya alıyor.

Netflix sözcüsü Emily Feingold, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Mevcut koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik” dedi.

Geçen hafta Netflix, büyük yayıncıların NTV ve devlet destekli Channel One gibi 20 Rus propaganda kanalına ev sahipliği yapmasını gerektiren yeni bir Rus yasasına uymayacağını söyledi. Akış devi daha sonra Rusya’daki tüm yapımları ve satın almaları durdurduğunu duyurdu – Netflix o sırada dört Rus orijinali üzerinde çalışıyordu. Bloomberg’e göre, Netflix’in şu anda Rusya’da yaklaşık 1 milyon abonesi var.

Netflix, Rusya ile bağlarını kesen tek büyük şirket olmaktan çok uzak. Disney, Warner Brothers, Paramount Pictures ve Sony de dahil olmak üzere film endüstrisindeki diğer devlerin tümü, The Batman, Turning Red ve Sonic the Hedgehog 2 gibi yeni filmlerini Rus sinemalarında yayınlamayı erteledi.

Sadece bu öğleden sonra, TikTok, ülkenin yeni tanıtılan “sahte haber” yasasına yanıt olarak Rusya’daki tüm yeni video yüklemelerini ve canlı yayınları durdurmaya başladı. Microsoft, Google, Apple ve Samsung da ülkeye satışları askıya aldı, bunlardan sadece birkaçı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu