Yazılar

Nvidia GPU’ları için sahte bir Ethereum madenciliği düzeltme yaması aslında kötü amaçlı yazılımdı

GitHub’da yayınlanan bir araç, son Nvidia RTX grafik kartlarının tüm Ethereum madenciliği yeteneklerinin kilidini açmak için aranan yeteneğin reklamını yaptı, ancak aslında kötü amaçlı yazılım içeriyor. Tom’s Hardware and PC Gamer, kripto madencilerini oyun GPU’ları satın almaktan caydırmak için Nvidia’nın daha yeni grafik kartlarında uygulanan “Lite Hash Rate” yazılımını kaldırdığını iddia eden “Nvidia RTX LHR v2 Unlocker” adlı başlangıçta umut vaat eden yardımcı program hakkında yazdı.

Dün Red Panda Madencilik kanalındaki bir YouTube canlı yayınında, madencilik topluluğu ChumpchangeXD ve Y3TI üyeleri daha az hoş karşılanan bulgular paylaştı: araç birden fazla virüs içeriyordu.

Daha da önemlisi, Tom’s Hardware’e göre araç, GPU’nuz için hash oranındaki sınırı kaldırma adaşı işlevini bile gerçekleştirmiyor. Bunun yerine, görünüşe göre sisteminize bulaşıyor ve yüksek CPU kullanımı, sistem sürücülerini kontrol etme ve bazı kırmızı bayrakları kaldırması gereken – ve yapan – diğer şeyler gibi bir dizi başka olağandışı davranışa neden oluyor. Yayın, okuyucuları, yükleme sırasında kötü amaçlı dosyanın bir sistem aracılığıyla tam olarak nasıl yayıldığını gösteren harika bir site olan Joe’s SandBox Cloud’a yönlendiriyor.

Nvidia, 2021’in ortalarından itibaren grafik kartlarında Lite Hash Rate’i uyguladığından beri, hash oranı sınırlaması olmayan önceki RTX kartlarına büyük bir talep (ve çok karlı bir ikincil pazar) oldu. Yeni kartlardan limiti kaldırarak talebi azaltabilecek bir araç cazip bir teklif. Ne yazık ki, bunu “gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyledir” başlığı altında dosyalayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu