Yazılar

Artık Fall Guys’da platformlar arası partiler yapabilirsiniz

Fall Guys: Ultimate Knockout, Salı günü yaptığı açıklamada, geliştirici Mediatonic’in (Epic Games’in sahibi olduğu) PlayStation ve PC arasındaki çapraz oynama işlevini önemli ölçüde genişlettiğini duyurdu. Mediatonic bir blog yazısında, oyunun 6. sezon ortası güncellemesinin bir parçası olarak, artık “Fall Guys’daki geçerli oynatma listelerimizden herhangi birinde – Takımlardan İkililere, Ana Şov’a ve ötesine” platformlar arası partiler yapabilirsiniz. .

Arkadaşlarınızla parti yapmak için Epic Hesabınızı Fall Guys’a bağlamanız gerekir. Bunu henüz yapmadıysanız, Mediatonic, oyunu başlattığınızda yapmanız isteneceğini söylüyor.

Bu özellik, oyundaki önceden daha sınırlı olan çapraz oynama işlevi üzerine kuruludur. Bundan önce, oyuncular farklı platformlarda arkadaşlarıyla oynamak için özel lobiler yapmak zorundaydı. Mediatonic ayrıca çöpçatanlık yoluyla diğer platformlardaki insanlara karşı oynamanıza izin verdi, ancak onlarla partilere katılamadınız.

Crossplay, Epic’in diğer iki büyük oyunu olan Fortnite ve Rocket League’in imza özelliğidir, bu nedenle Epic’in Fall Guys’dan yararlanmayı kolaylaştırdığını görmek şaşırtıcı değil. Kullanıcılar için açık bir avantaj olsa da, platformlar arasında oyuncuları birbirine bağlamak iş açısından zor olabilir: Sony, özelliğin Rocket League ve Fortnite için etkinleştirilmesine şiddetle karşı çıktı, ancak sonunda oyuncuların taleplerini takiben her iki oyunda da geri adım attı.

Fall Guys’ın yaklaşan Nintendo Switch ve Xbox sürümlerinin de çapraz oynamayı destekleyip desteklemeyeceği belli değil. Ancak Epic’in geçmişi göz önüne alındığında, özelliği bu platformlarda görme olasılığımız var gibi görünüyor. Mediatonic, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu