Yazılar

Tesla, Alman Gigafactory için onay aldı ancak yine de koşulları karşılaması gerekiyor

Şirket henüz montaj hatlarını başlatamıyor

Tesla’nın Almanya’daki Gigafactory’si Cuma günü yerel yetkililerden onay aldı, ancak Reuters’in bildirdiğine göre, tesisin su kullanımıyla ilgili endişeler de dahil olmak üzere, tesisin araç üretimine başlayabilmesi için şirketin hala bazı gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

Neredeyse tamamlanmak üzere olan fabrikanın inşaatı, bölgedeki çevre gruplarının fabrikanın su kullanımını ve vahşi yaşamdaki olası bozulmayı protesto eden şikayetleri üzerine birkaç kez ertelendi. Tesla CEO’su Elon Musk, Gigafactory’nin “nispeten az” su kullanacağını söyledi ve fabrikanın inşasından önce temizlenen ormanın, sadece karton yapmak için dikildiği için “doğal bir orman” olmadığını savundu.

Musk ilk olarak 2019’da Tesla’nın Avrupa’daki gigafabrikasını – “makineyi yapan makine” olarak adlandırdığı – Almanya’da kuracağını duyurdu. Şirket, Almanya’da yılda 500.000 otomobil üretmeyi hedeflediğini ve tesiste 12.000 çalışanı olduğunu söyledi. The New York Times’a göre, tesis halihazırda araç prototiplerini bir araya getiriyor, ancak elektrikli araçlarını orada ne zaman inşa etmeye başlayacağı hala bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu