Yazılar

Call of Duty serisinin 2023’te ara vereceği bildiriliyor

2005’ten beri her yıl yeni bir ana hat Call of Duty oyunu var, ancak görünüşe göre bu gelecek yıl değişecek. Bloomberg’den Jason Schreier’e göre Activision Blizzard, 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan Call of Duty oyununu erteliyor.

Activision, Schreier’in Call of Duty: Black Ops yapımcısı Treyarch tarafından geliştirildiğini söylediği oyunu, geçen yıl yayınlanan Call of Duty: Vanguard’ın beklentileri karşılamamasının ardından zorluyor. Schreier, bu, yöneticilerin “önceki yılki oyun tarafından yenildiğinden şüphelenmesine” yol açtı. Yakın tarihli bir SEC dosyası, Vanguard’ın Activision’ın dördüncü çeyrek projeksiyonlarını karşılayamadığını söyledi.

Ancak Activision, diğer Call of Duty içeriklerini yayınlayacak gibi görünüyor. Activision’ın daha önce duyurduğu 2022 unvanı, 2019’daki Call of Duty: Modern Warfare’in devamı olacak, “sürekli bir ek içerik akışı” alacak Schreier. Ayrıca 2023’te piyasaya sürülecek yeni bir ücretsiz çevrimiçi oyun da var ve görünüşe göre bu, Schreier’in bir tweet’inde bahsettiği Warzone 2’nin nihai çıkışına ek olacak.

Activision sözcüsü Neil Wood yaptığı açıklamada, “Bu yıl, gelecek yıl ve sonrası için heyecan verici bir premium ve oynaması ücretsiz Call of Duty deneyimlerimiz var” dedi. “Aksi halde herhangi bir şeyin raporları yanlıştır. Doğru zaman geldiğinde daha fazla ayrıntı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Activision, Modern Warfare devamı ve “yeni Warzone deneyimi” (belki de Warzone 2 Schreier’in bahsettiği) hakkında ilk ayrıntıları Şubat ayının başlarında açıklamıştı ve her ikisinin de bu yıl çıkması planlanıyor. Activision, “sıfırdan birlikte tasarlanacaklarını” söylese de, yeni Warzone’un tam bir devam oyunu mu yoksa mevcut oyunun büyük bir güncellemesi mi olduğu belli değil. Her ikisi de yeni bir motorla güçlendirilecek.

Activision, California’nın “sürekli cinsel taciz” kültürünü beslediği iddiasıyla açılan dava ve bazıları Call of Duty üzerinde çalışanlar da dahil olmak üzere çalışanların işçi protestoları nedeniyle önemli bir inceleme altındaydı. Microsoft, Ocak ayında şirketi 68,7 milyar dolara satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu, ancak anlaşmanın Microsoft’un Temmuz ayında başlayacak olan 2023 mali yılına kadar kapanması beklenmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu