Yazılar

Netflix, küratörlüğünü yaptığı komedi klipleri akışını TV’lerde test ediyor

Netflix, TV uygulamasında Netflix tarafından özenle seçilmiş bir komedi klipleri akışı olan Fast Laughs’u test ediyor. Bu özellik, sizi yeni içeriklerle tanıştırmak veya ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak amacıyla Netflix’teki şovlardan ve filmlerden her biri yaklaşık 30 saniye veya daha uzun olan komik kısa videolar arasında gezinmenizi sağlar.

Özelliği seçtikten sonra (ve testin bir parçasıysanız), Fast Laughs satırına ulaşana kadar Netflix ana sayfasında aşağı kaydırarak Fast Laughs’a erişebilirsiniz. Oradan, Army of the Dead, Big Mouth, Jerry Seinfeld’in stand-up özel filminden tam ekran kliplerin ve daha fazlasının ekranınızı geçtiği özelliğe tıklayabilirsiniz. Bir sonraki klibe ilerlemek veya bir öncekine dönmek için klibin her iki yanındaki okları kullanabilirsiniz ve ayrıca Listenize bir başlık ekleme ve sunulan gösteriye veya film.

Netflix’in, zevkinize göre hazırlanmış içerik önerileri arasında geçiş yapmanızı sağlayan Play Bir Şey özelliğinden farklı olarak, Fast Laughs tamamen Netflix personeli tarafından küratörlüğünü yapıyor – bu, kişiselleştirilmiş dokunuşu almayacağınız ve gezinmeyi potansiyel olarak biraz sıkıcı hale getirmeyeceğiniz anlamına geliyor. Ancak aynı zamanda, algoritmadan arındırılmış Hızlı Kahkahalar sizi Netflix’in köklü öneri sisteminin zaten dikkatinizi çektiğinden farklı içeriklere maruz bırakabilir ve bu, en azından benim için oldukça bayatlama eğilimindedir.

Geçen yıl Netflix, mobil uygulamasında Fast Laughs’u kullanıma sundu. Özelliğin TV versiyonunun aksine, mobil cihazlarda Fast Laughs, kendisini sorunsuz bir şekilde kaydırabileceğiniz dikey, TikTok benzeri bir akışta sunar. Ayrıca her klibin sağ tarafında seçenekler sunarak onu paylaşmanıza, gösteriyi Listenize eklemenize ve bir “LOL” düğmesi kullanarak tepki vermenize izin vererek (anlaşılır şekilde) TV versiyonundan daha sosyal hale getirir.

Netflix’in Hızlı Gülme özelliği ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda ve “diğer seçkin İngilizce konuşulan ülkelerdeki” kullanıcılara yavaş yavaş sunuluyor. Bu özelliğe yalnızca yetişkin profilleri erişebilir ve akışı izlemeye başlamak için bir içerik uyarısını atlamanız gerekir. TV’ler için Hızlı Gülme testinin kaç kişinin parçası olduğu ve tüm kullanıcılara ne zaman (ya da olup olmayacağı) belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu