Yazılar

Valve, Steam Deck için boyutu byte olan yeni bir Portal oyunu yaptı

Aperture Desk Job, Valve’ın yapmayacağını söylediği Deck mini oyunudur.

şirketin sürpriz bir duyurusu da vardı – 1 Mart’ta ücretsiz indirilecek olan Portal evreninde geçen yeni bir ısırık boyutu deneyimi olan Aperture Desk Job. Yeni Steam Deck alıcılarını el bilgisayarının inanılmaz kontrol yelpazesiyle tanıştırmak için tasarlandı ve tuvaletler ve sandalyeler içeriyor.

Bu yazının üstündeki video teaser’ın yarısında olmadığınızı varsayarsak, Valve’ın üçe kadar saymayı hatırlama konusundaki yaygın arzumuz ile Valve’nin henüz bu başarıya ulaşamamasının olası hayal kırıklığı arasındaki iğneyi nasıl yapmaya çalıştığı:

Aperture Desk Job, orada yapılmış olan yürüme simülatörleri türünü yeniden tasavvur ediyor ve onları şimşek çakan, endorfin dolu bir dünyaya yerleştiriyor.

İşe başladıkları ilk gün giriş seviyesinde bir kimse olarak oynuyorsunuz – kalbiniz umut dolu ve bacaklarınız hayallerle dolu, kurumsal merdiveni tırmanmaya hevesli. Ama hayatın başka planları var ve hepsinin içinde sandalyeler var.

Valve’in yeni Steam Deck’i için ücretsiz oynanabilir bir kısa film olarak tasarlanan Desk Job, kulağa geldiği kadar sıkıcı olmamakla birlikte elde taşınır cihazın kontrolleri ve özellikleri konusunda size yol gösterir.

Portal 3 değil!

Beklentilerinizi düşürün: Bu, Portal’ın devamı değil. Şimdi onları biraz yükseltmeye hazırlanın, çünkü bu oyunların genişletilmiş evreninde.

Eğlenceli gözüküyor! Ama iki nedenden dolayı beni şaşırttı:

Valve bana bu konuda tek kelime etmedi.
Valve, gazetecilere açıkça böyle bir şey yapmayacağını söyledi.
Özel bir röportajda Edge Magazine, Valve’nin kurucusu Gabe Newell’e, şirketinin, Valve’in The Lab veya VR’deki diğer deneyimlerde yaptığı gibi, Deck ile birlikte piyasaya sürülecek “donanım yeteneklerini göstermek” için “ısmarlama” bir oyun geliştirmeyi düşünüp düşünmediğini sordu.

Gaben’in şunları söylediği bildirildi:

Evet. Demek istediğim, baktık – bu sadece bir kaynak ve zaman meselesi. Kaynaklarımızın çoğunu Dota ve Counter-Strike gibi mevcut oyunlarımıza harcamaya ve onları bu cihazda daha iyi hale getirmenin yollarını düşünmeye karar verdik. Bunun bir çeşit gamelet inşa etmekten çok paramızın karşılığını fazlasıyla aldığını hissettik.

Yine de gamelet var!

Valve ayrıca Ağustos ayında bana Half-Life: Alyx’i VR’ye özel yaptıkları gibi taşınabilir cihazlara özel oyunlar yapmamalarını önerdi ve bir SSS’de Steam Deck’e özel olma fikrinin “çok mantıklı gelmediğini” yazdı. Biz.”

Ama belki de özel değildir. Ve her iki durumda da, kesinlikle ağızda bir Portal deneyimi hediyesi olarak bakmayacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu