Yazılar

Porsche, Lamborghini ve Bentley’leri taşıyan kargo gemisi Atlantik’te battı

Gemide yaklaşık 4000 adet araba vardı.

Gemiyi işleten şirkete göre (Insider aracılığıyla) Atlantik Okyanusu boyunca binlerce araç taşıyan bir kargo gemisi battı. Felicity Ace adlı gemide 16 Şubat’ta Almanya’dan ABD’ye seyahat ederken yangın çıktı.

Şirket, Insider’a yaptığı açıklamada, Volkswagen Grubu’ndan yaklaşık 4.000 otomobilin ABD’ye taşındığını doğruladı. Associated Press’e göre Felicity Ace hem elektrikli hem de elektrikli olmayan araçlar taşıyordu ve Şubat ayındaki haberlere göre Porsche, Bentley, Lamborghini ve diğer lüks otomobiller gemidekiler arasındaydı. Reuters’in Şubat ayında bildirdiğine göre, yangını tam olarak neyin başlattığı belli olmasa da, Horta limanından kaptan Joao Mendes Cabecas, gemideki EV’lerdeki lityum iyon pillerin alev aldığını söyledi.

Felicity Ace operatörü MOL ​​Ship Management Singapore, geminin, Portekiz’in özerk bir bölgesi olan Atlantik’in ortasındaki bir takımada olan Azor kıyılarında yerel saatle 9:00’da yaklaşık 220 deniz mili (yaklaşık 253 mil) battığını söyledi. Portekiz Donanması, yangın ilk çıktığında 22 mürettebat üyesinin tamamının gemiden tahliye edildiğini ve tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

MOL Ship Management Singapore, Cuma günü, bir kurtarma ekibi gemiye binmeyi başardı ve “gemiden çıkan duman şu anda durdu ve görünmüyor” dedi. The Wall Street Journal’a göre gemi battığında çekiliyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu