Yazılar

MWC 2022 Bitti. İşte Bilmeniz Gerekenler

MWC 2022, bu hafta İspanya’nın Barselona kentinde fiziksel bir etkinlik olarak gerçekleşti – çoğunlukla yalnızca çevrimiçi varlığından neredeyse bir yıl ve COVID-19 salgını nedeniyle orijinal yerinde sürümünün iptal edilmesinden birkaç yıl sonra. Mobil Dünya Kongresi (MWC), 1987’deki başlangıcından bu yana, cep telefonları ve ilgili teknolojiler ile tanınmaktadır. Bu yılki konferansta yalnızca birçok mobil cihaz değil, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası da vardı. TCL, MWC 2022’de farklı tasarımlar ve deneyimler taşıyan yeni katlanabilir telefonlarını da sergiledi. Ek olarak, bu yılki konferans, Realme ve Oppo gibi şirketlerin bu yıl ticari cihazlarda kullanacağımız ultra hızlı şarj teknolojilerini de beraberinde getirdi.

Gadgets 360 podcast Orbital’in bu haftaki bölümünde sunucu Akhil Arora, Counterpoint Global İçerik Yöneticisi Ritesh Bendre ve İnceleme Editörü Yardımcımız Roydon Cerejo ile 28 Şubat-3 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleşen MWC 2022 hakkında konuşuyor.

Ritesh bu yıl MWC’yi ele almak için sahadayken, Roydon’un Barselona’daki konferansı ziyaret etme konusunda uzun bir geçmişi var. Bu yılki MWC’nin geçmiş sürümleriyle arasındaki en büyük farklardan biri, daha az katılımcı sayısıydı. Konferansta, aynı anda farklı açılış konuşmalarına katılan binlerce kişi vardı. Ancak hala bir dereceye kadar yürürlükte olan koronavirüs kısıtlamaları, MWC’ye fiziksel olarak katılanların sayısında bir kesintiye neden oldu.

Katılımcıların maske takmaları da zorunlu hale getirildi. Benzer şekilde, insanların herhangi bir gösteri cihazına dokunmadan önce ellerini dezenfekte etmeleri için tüm stantlara dezenfektanlar yerleştirildi.

Önemli vurgular açısından, TCL, katlanabilir telefonları olan TCL Fold ‘n Roll ve TCL Ultra Flex ile dikkatleri üzerine çekti. Her iki telefon da kullanıcıların esnek ekranlarını açarak tabletlere dönüştürmelerine olanak tanıyor. Fold ‘n Roll, ekranı bir taraftan 10 inç’e kadar genişletme özelliğine sahiptir. Buna karşılık, TCL Ultra Flex, telefonun hem içe hem de dışa doğru katlanmasını sağlayan 360 derecelik bir menteşe mekanizmasına sahiptir.

TCL’nin her iki yeni katlanabilir telefonu da şu anda ticari amaçlarla değil, sergileme için mevcut. Ancak şirket, bu yıl içinde belirli bölgelerde bunları pazara sunabilir.

TCL Ultra Flex to 150W Hızlı Şarj: En İlginç Telefonlar ve Teknoloji MWC 2022’de Açıklandı

Katlanabilirlerin yanı sıra TCL, benzersiz olmayan ancak tüketicilere daha fazla seçenek sunan yeni akıllı telefon modellerini de sergiledi.

Huawei bu kez ilk e-okuyucusu olarak MatePad Paper’ı tanıttı. Cihaz, dokunmatik girişleri destekleyen ve birlikte verilen bir kalemle çalışan 13,3 inç E-mürekkep ekrana sahip. Ayrıca 64 GB yerleşik depolama alanı içerir.

Çinli dev, MWC’de yeni Windows 11 dizüstü bilgisayarlarıyla da geldi. Bu duyurular, akıllı telefon işini kaybetmesine rağmen, esas olarak müşteri tabanını korumayı amaçlıyordu.

Çinli BBK Electronics’in iki yan kuruluşu olan Realme ve Oppo, 150W hızlı şarj teknolojileriyle bu yılki MWC’ye katıldı. Her iki şirket de yeni teknolojilerinin normal bir 4.500 mAh pili beş dakikada yüzde sıfırdan yüzde 50’ye şarj edebildiğini iddia ediyor.

150W şarj, bu yıl içinde Realme GT Neo 3’te piyasaya sürülecek. Oppo ise 150W şarj teknolojisinin bu yılın ikinci çeyreğinde OnePlus telefonlarının bir parçası olacağını duyurdu.

Realme ve Oppo, 120W hızlı şarjını bu yılın başlarında telefonlarda tanıtan Xiaomi’ye zorlu bir mücadele verecek gibi görünüyor. Oppo, şu anda yalnızca konsept olarak sunulan 240W şarj teknolojisini de sergiledi.

Yeni hızlı şarj teknolojilerinin kullanım durumlarının neler olabileceğini detaylı olarak konuşuyoruz. Ayrıca bu yılki MWC’nin bir parçası olan diğer bazı duyurulardan da bahsediyoruz.

Tüm bunları ve daha fazlasını 40 dakikayı aşan sohbetimizde, yukarıda gömülü Spotify oynatıcıdaki oynat düğmesine basarak dinleyebilirsiniz.

Sitemizi ilk kez ziyaret ediyorsanız, Gadgets 360 podcast Orbital’i Amazon Müzik, Apple Podcast’ler, Google Podcast’ler, Gaana, JioSaavn, Spotify veya podcast’lerinizi dinlediğiniz her yerde en sevdiğiniz platformda bulabilirsiniz. .

Nerede olursanız olun Gadgets 360 podcast’ini takip etmeyi unutmayın. Lütfen bizi de değerlendirin ve bir inceleme bırakın.

Her Cuma yeni Orbital bölümleri yayınlanır, bu yüzden her hafta ayarlamayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu