Yazılar

Bethesda başlatıcısı kaldırılıyor, ancak Steam’de oyunlarınıza tekrar ücretsiz olarak girebileceksiniz

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Bethesda’nın Bethesda.net Launcher’ı bu yıl emekliye ayırdığını ve insanların oyunlarını ve Cüzdanlarını Nisan ayının başından itibaren Steam’e taşımasına izin vereceğini duyurdu. Mayıs ayına kadar Bethesda başlatıcısında oyunlara erişebilecek ve oynayabileceksiniz.

Bethesda’nın başlatıcısında sahip olduğunuz tüm oyunlar Steam’de ücretsiz olarak sunulacak. Bethesda, Steam’e geçiş yaptığınızda “Bethesda.net hesabınızdan hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz” diyor. “Pek çok oyunun kayıtları da taşınacak ve birkaçı bazı manuel aktarımlar gerektiriyor. Bunu gerektiren oyunlarda, oynamak için giriş yapmak için Bethesda.net oturum açma bilgilerinizi kullanmaya devam edeceksiniz.”

Ancak Bethesda, yalnızca Bethesda Launcher’ınızdakileri Steam’e geçirmenize izin veriyor – şirketin SSS’lerine göre, anahtarı oyunlarınızı ve tasarruflarınızı PlayStation veya Xbox’a getirmek için bir fırsat olarak kullanamazsınız.

Başlatıcının kapanmasına rağmen, Bethesda.net hesapları etrafta dolaşıyor. Şirket, “Bethesda.net hesabınız kaybolmayacak ve web sitemizde ve oyun içinde erişilebilir olmaya devam edecek ve gelecekteki oyunlarımızla tüm Bethesda.net hesaplarını desteklemeye devam edeceğiz” diyor. Ve Bethesda.net Arkadaş Listeniz Steam’in “geçiş sonrası” listesiyle birleştirilecek. Fallout 76 oyuncuları için Bethesda, o oyuna özel bir SSS sayfası hazırladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu