Yazılar

Apple, çalışanları için maske şartlarını kaldırmaya başlıyor

Bloomberg’e göre Apple, çalışanları için maske gereksinimlerini değiştirmeye başlıyor. Yayın, aşılı şirket çalışanlarının “yerel kapalı maske zorunluluğunun kaldırıldığı” ofislerde maske takmak zorunda kalmayacaklarını, maskelerin Cuma gününden itibaren “az sayıda yerde” perakende çalışanları için isteğe bağlı olacağını söylüyor.

Daha geçen hafta Apple, çeşitli eyaletlerde Apple Store müşterileri için maske gereksinimlerini düşürmeye başladı. O zamanlar çalışanların hala maske takması gerekiyordu, ancak görünüşe göre Apple bu kuralları bazıları için gevşetmeye başlıyor. Apple daha önce bazı mağaza ve ofisler için maske gereksinimlerini Haziran ayında kaldırmıştı, ancak Temmuz ayında geri getirmişti.

Apple, The Verge’den gelen bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Apple’ın şirket ofislerini tamamen yeniden açmayı ne zaman planladığı henüz belli değil. CEO Tim Cook, çalışanlara bir notta işe dönüş tarihinin “henüz belirlenmediğini” söyledi. 1 Şubat tarihi duyurulduğunda Cook, çoğu işçinin ilk önce ofiste bir veya iki gün çalışacağı ve daha sonra Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri ofiste çalışmasının isteneceği bir hibrit çalışma pilotunun ana hatlarını çizdi.

Google’ın Bay Area çalışanları, yine hibrit bir modelde çalışarak Nisan ayında Bay Area ofislerine dönecekler. Twitter CEO’su Parag Agrawal, çalışanlara ofislerinin 15 Mart’ta tamamen yeniden açılacağını ve Meta’nın da 28 Mart’ta aynı şeyi yapmayı planladığını bildirdi. Microsoft, merkezini Pazartesi günü tamamen yeniden açtı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu